EFT

EFT je zkratka z anglického Emotional Freedom Techniques, což se dá volně přeložit jako Techniky emoční svobody. Je to univerzální léčebná technika, která se ve světě řadí mezi uznávané techniky energetické psychologie.

Metoda EFT je založena na poznatku, že příčinou všech negativních emocí (strach, úzkost, panika atd.) je porucha v našem energetickém systému. To je způsobeno tím, že si dlouhodobě v těle držíme negativní a sebedestruktivní myšlenky. Ty jsou mnohdy uložené hluboko v našem podvědomí, aniž bychom o tom věděli. Tyto negativní myšlenky následně vedou k psychickým problémům, často i k fyzickým onemocněním, protože emocionální a fyzické tělo jsou spolu navzájem úzce spojené.

Schopností EFT je odstranit negace z podvědomí a zpracovat je tak, že na Vás nemají žádný negativní účinek. K odstranění negací dochází tak, že s Vámi najdeme tzv. programy (bloky, přesvědčení, myšlenky, traumata). Ty způsobují Vaše fobie, strachy, deprese, bolesti, úzkosti, fyzické problémy a mnoho dalších nepříjemností. EFT je vlastně forma psychologické akupresury - po nalezení zmiňovaných programů je odstraníme tak, že se konečky prstů ťuká na akupunkturní body na těle a tím dochází k stimulaci obnovení toku energie. Díky tomu jsou negativní programy trvale odstraněny.

Celková úspěšnost EFT se uvádí až 90%. Tato metoda často pomáhá i tam, kde ostatní metody selhaly.